Мінлива холодна погода сильно послаблює наш організм. Саме на осінь та зиму припадає пікова кількість респіраторних захворювань. Як уникнути осінньої застуди, коли на вулиці вогкість та крижаний вітер, а в офісі постійно грипують колеги? Коли перепади температур та нестача сонячного світла послаблюють імунітет, а віруси з усіх боків атакують організм? Нижче наведемо кілька порад, як уникнути лікарняного листа.
Ось основні рекомендації щодо профілактики сезонних захворювань.
З приходом холодів ми все рідше провітрюємо свій будинок чи робочий простір офісу. Кількість вірусів у закритому приміщенні стає максимальною, ризик зараження різко зростає1. Як наслідок — часті хронічні захворювання (грип, ГРВІ, ГРЗ, аденовіруси), занепад сил, поганий сон, що веде до зменшення енергії. Першими до зони ризику потрапляють міські жителі, які мало проводять часу на свіжому повітрі. Змінюємо тактику — щодня провітрюємо свій будинок. Особливо в тому випадку, якщо поруч знаходиться людина, яка хворіє на грип.
У будинку потрібно регулярно робити вологе прибирання — чисте повітря піде організму тільки на користь!
Повноцінний раціон та свіжі фрукти з овочами підуть на користь. Це найкраще джерело вітамінів та мінералів! Для профілактики восени та взимку споживайте більше часнику та цибулі. У цих продуктах містяться натуральні фітонциди. Люди, які щодня споживають часник, рідше хворіють на ГРВІ. Ця стратегія дає змогу без особливих витрат зменшити ризик застудних захворювань.
Не забувайте також про вітамін С, який можна придбати в будь-якій аптеці. Заведіть корисну звичку пити відвар із м’яти, сухих ягід малини, калини, шипшини, іван-чаю, імбиру та липи. Для ослабленого організму корисний гранатовий сік.
Річ у тім, що в організмі людини часто не вистачає певних вітамінів та мікроелементів. Наприклад, вегетаріанці, які дотримуються строгих дієт, часто страждають від нестачі заліза, В12, магнію, амінокислот. У чоловіків не вистачає вітамінів групи В (вони надають перевагу м’ясу, їдять мало фруктів, горіхів). А через недостатнє споживання молочних продуктів організм чоловіків збіднений кальцієм. Жінки та чоловіки недоотримують із їжею омегу-3, корисну для травлення клітковину. Мало хто споживає червону рибу, оливкову олію.
Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.
Прогулянки на свіжому повітрі привчають ваш організм до низької температури та він не буде так гостро реагувати на холод у вигляді сезонних захворювань. Свіже повітря підбадьорить і наситить кров киснем, а сонячні промені, навіть у день, допоможуть виробити у вашому організмі незамінний вітамін D. Перед прогулянкою подивіться прогноз і одягніться по погоді.
Ранкова пробіжка, скандинавська ходьба, їзда велосипедом посилять роботу серця, змушуючи його переганяти більше крові, переносити більше кисню з легень. Розпалене тіло потіє. При помірному навантаженні активується вироблення природних імунних клітин організму (антитіл), що вбивають віруси. Антитіла також перешкоджають загостренню хвороби.
Респіраторний вірус може жити на руках до 24 години. Транспорт, магазин, школа або дитячий садок — ризик підхопити застуду дуже високий. Тому після відвідування місць великого скупчення людей або контакту із зараженою людиною мийте руки. Раз на день промивайте ніс морською водою. За допомогою крапель ви змиєте вірус зі слизової оболонки носа, перш ніж він заразить організм. Для цієї процедури підійдуть будь-які аптечні краплі/спреї із фізрозчином або стерильною морською водою.
Якщо контактів з іншими людьми не уникнути, можна капати восени та взимку противірусні краплі/спреї для носа на основі інтерферону2. Це дасть змогу уникнути інфікування чи послабити хворобу. Перед прийомом ліків проконсультуйтеся з лікарем!
Організму, у якому недостатньо рідини, важко протистояти респіраторним вірусам. Тому потрібно більше пити чистої води. Очищена або мінеральна вода вимиває з організму токсини та наповнює його необхідною вологою. У середньому доросла людина має випивати за добу до 2 літрів рідини.
Дотримання всіх перерахованих вище правил допоможе попередити застуду, підвищити шанси того, що вона обійде вас стороною. А такий універсальний препарат, як Синупрет®, допоможе придушити вірус та прискорити одужання.
Будьте здорові!
1 ostrye-respiratornye-zabolevaniya-osobennosti-techeniya-medikamentoznaya-terapiya.pdf
2 Ю. А. Вавіленкова Сучасні уявлення про систему інтерферону // Вісник Смоленської державної медичної академії. 2012. №2.