При підвищеному ризику захворюваності на гострі респіраторні хвороби потрібно приділити особливу увагу здоров'ю дітей. Оскільки сезонне зниження захисних функцій імунної системи, тісне спілкування з однолітками, які потенційно можуть перебувати в інкубаційному періоді, найчастіше призводять до зараження вірусними або бактеріальними збудниками. Це в більшості випадків призводить до розвитку інфекційних ЛОР-хвороб. Наприклад, різних видів фронтиту.
У цій статті поговоримо, що таке фронтит і про його симптоми. А також про найефективніші та найбезпечніші медикаменти, які допоможуть дитині одужати якомога швидше.
Фронтит – це сильне запалення слизової пазухи лоба, яке вважається патологією ЛОР-органів у дорослих і дітей. Захворювання вимагає негайної консультації лікаря і грамотної медикаментозної терапії для усунення причини та симптомів хвороби. Найчастіше фронтит виникає через зараження вірусною, грибковою, бактеріальною патологічною мікрофлорою. А також може стати ускладненням після грипу та інших гострих респіраторних захворювань.
У медичній практиці це запальне інфекційне захворювання поділяють на:
Також залежно від виду фронтиту виділяють: серозний, гнійний, алергічний, вірусний, катаральний та інші види захворювання. Форму і вид фронтиту, а також причину виникнення захворювання може з'ясувати тільки фахівець із вищою медичною освітою. Оскільки для діагностики потрібні знання ЛОР-інфекцій, медикаментів для ефективної та безпечної терапії та призначення необхідних аналізів і обстежень. Тому за появи перших симптомів розвитку будь-якого виду та форми фронтиту, радимо звернутися до свого лікаря або іншого практикуючого та досвідченого фахівця.
Характерною ознакою для будь-якого виду та форми фронтиту є больові відчуття в ділянці чола. Такий прояв фронтиту вважається симптомом, який поширений серед більшості дорослих пацієнтів, а також дітей від 7 років. До інших поширених ознак захворювання належить біль у ділянці чола, який має сильний характер і зазвичай загострюється після нічного сну. Часто з'являються хворобливі відчуття в очах, простежуються рясні виділення гнійного типу з носових ходів і сильний вологий кашель. Може опухнути або почервоніти верхня повіка. Також за гострого перебігу фронтиту до симптомів у дорослих може додатися сильний головний біль, зниження працездатності, підвищення дратівливості.
Залежно від локалізації та типу фронтиту симптоматика пацієнтів також може відрізнятися:
Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.
При появі вищеописаних симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря. Оскільки несвоєчасне лікування фронтиту може призвести до розвитку менінгіту, отиту та інших небезпечних хвороб.
Лікування фронтиту залежить від складності перебігу інфекційного захворювання, його форми та виду. Наприклад, у разі гострого фронтиту призначають препарати для зняття яскраво-вираженої симптоматики. До комплексу медикаментозної терапії можуть входити жарознижувальні лікарські засоби, противірусні та муколітичні препарати та інші ефективні медикаменти. А ось у разі бактеріальної інфекції терапевт може призначити антибіотики для знищення патологічної мікрофлори. Особливо, якщо організм пацієнта не справляється з хворобою самостійно після закінчення 3 тижнів після першого прояву фронтиту.
Але здебільшого для усунення причини та поліпшення самопочуття пацієнта призначають ефективні, але водночас безпечні натуральні препарати на основі рослинних засобів, як, наприклад, Синупрет® від німецької фармацевтичної компанії Біонорика®. Цей лікарський засіб найзручніший у використанні та підходить для лікування фронтиту вдома, оскільки представлений у п'яти формах: екстракт, таблетки, сироп, форте та краплі. Такий широкий спектр форматів препарату дає змогу пацієнтам обрати саме той, який найзручніший. Приміром, Синупрет® у форматі таблеток підходить для тих, хто шукає зручне і практичне рішення для лікування фронтиту та інших респіраторних захворювань, а сироп і краплі – для потужної дії на інфекцію дітям і дорослим, які віддають перевагу рідкій формі.
Якщо йдеться про дію Синупрет®, то будь-який формат лікарського засобу діє однаково ефективно завдяки продуманому інноваційному рослинному складу. Препарат діє на основі потужного комплексу екстрактів квітів первоцвіту, трави вербени, щавлю, бузини та кореня горечавки. Ці активні компоненти:
Звісно ж, перед застосуванням лікарського засобу краще проконсультуватися з лікарем щодо доцільності застосування препарату за індивідуального перебігу захворювання та з приводу алергічних проявів на будь-який із компонентів. Якщо на момент консультації відомо про алергію на наявні у складі рослинні складові, слід попередити лікаря про це. Також обов'язково ознайомтеся з інструкцією та дозуванням медикаменту перед початком терапії.