Нежить — це поширене в дітей захворювання, що з’являється у вигляді запалення слизової оболонки носа. Тема дитячого риніту завжди була оточена численними міфами. Щоб грамотно підібрати лікування нежитю, важливо розібратися, які з цих тверджень правдиві, а яким не можна вірити, щоб уникнути ускладнень.
У дітей слизова оболонка порожнини носа має більше кровоносних судин, ніж у дорослих людей, що призводить до частих та швидких її набряків. Коли в дитини нежить, слизова оболонка більш вразлива, і не може ефективно захищати від пошкоджень. Носова порожнина з вузькими ходами та широкими судинами не здатна забезпечити якісний обмін повітря під час запалення слизової оболонки. Крім того, більшість малюків ще не навчилися сякати.
Якщо нежить у дітей не лікувати або лікування буде підібрано неефективно, існує великий ризик запалення середнього вуха.
Дітям, особливо малюкам до 1 року, вкрай складно терпіти симптоми, супутні нежитю: головний біль, слабкість, субфебрильні показники температури, сльозотеча, утруднення дихання та рясні — спочатку рідкі, а потім густі виділення з носа. Це призводить до занепокоєння, погіршення сну, неможливості нагодувати дитину.
Коли дитина не дихає носом, повітря не потрапляє до носових пазух. Через це в них починає розвиватися аденоїдна тканина, яка відновлюється та розростається навіть після видалення.
Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.
Швидке лікування нежитю в дитини передбачає застосування ефективних лікарських засобів — аптечних та народних. Важливо відсіяти міфи, які заважають лікувати дитячий риніт правильно.
За перших симптомів нежитю в дитини запишіть його на прийом до лікаря. Він дасть рекомендації з урахуванням особливостей дитячого організму і правильно призначить лікування, яке запобігатиме подальшому розвитку хвороби.
Як один з елементів терапії лікарями призначається Синупрет® від нежитю для дітей. Засіб діє комплексно, сприяє швидкому процесу одужання дитини, має противірусну та антибактеріальну дію, знижує в’язкість виділень із носа.
Синупрет® — це рослинний препарат німецького виробництва з гарною доказовою базою та високою ефективністю. Має 5 форм для максимальної зручності пацієнтів різного віку. Для дітей із двох років оптимальним є прийом Синупрету® в краплях: по 15 крапель тричі на день або у формі сиропу по 2,1 мл на день.
Синупрет® прискорює одужання дитини, знижує ймовірність розвитку ускладнень та зменшує необхідність використовувати судинозвужувальні краплі.
1 Велика медична енциклопедія / Голов. ред. Б. В. Петровський. - 3-е вид. - М.: Радянська енциклопедія, 2019. - 215
2 Клінічні рекомендації МЗ. Гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) у дітей.
3 Савватєєва Д.М., Лопатін А.С. Діагностика та лікування нюхової дисфункції у хворих із гострим риносинуситом.