Нежить виникає з різних причин і якщо вчасно не звернути увагу на перші тривожні симптоми, то можуть виникнути ускладнення — затяжне протікання захворювання, бактеріальний риносинусит чи захворювання нижніх дихальних шляхів. Необхідно знати, як швидко позбутися нежитю і який препарат буде ефективним. Також важливо, щоб його застосування було безпечним та не спричиняло побічних ефектів.
Краплі для носа застосовуються при ринітах, спричинених як алергенами, так і патогенними мікроорганізмами. На вибір препарату впливає причина захворювання та стадія його розвитку.
У фармакології представлені такі види крапель для носа:
Підбирати оптимальний препарат має тільки ЛОР-лікар після попередньої діагностики, встановлення діагнозу та причини, що спричинила соплі.
Судинозвужувальні краплі можуть спричинити побічні ефекти. Найчастіше зустрічаються такі, як:
Ці та інші побічні явища можуть бути спричинені розвитком медикаментозної залежності. Вона виникає, якщо препарат застосовується довше за визначений термін.
Головна ознака розвитку медикаментозної залежності (медикаментозний риніт) — це постійне вимушене використання крапель, водночас відзначається збільшення їхнього дозування, тривалості та періодичності застосування.
Синупрет® це безпечне рішення лікування нежитю, встановлене протоколом лікування риносинуситу.
Синупрет® — це безпечний препарат, що застосовується для лікування нежитю. Його доведена ефективність пояснюється комплексною дією. Препарат виробляється в Німеччині, складається з високоякісних рослинних компонентів.
Синупрет® включений до загальноєвропейського керівництва для лікування риносинуситу EPOS 2020, а також до національних посібників із лікування цього захворювання в низці країн, зокрема в Україні та Німеччині. Препарат має кілька форм випуску, що робить його використання ще зручнішим: таблетки, краплі та сироп.
Дія Синупрет® спрямована на:
Щоб лікування принесло бажаний результат, важливо розпочати лікування відразу після появи перших симптомів нежитю. Синупрет® допомагає відновити нормальне функціонування носових пазух та знімає запалення зі слизової оболонки носа.
1А.Г. Волков, С.Л. Трофименко, Т.В. Золотова “Острые риниты как проявление острой респираторной вирусной инфекции.” - К.: Учебное пособие, 2017.
2Angotoeva IB, Kosyakov SYa, Shevkhuzheva IB. Rhinitis. The reason is not in the nose?
3Лопатин, А. С. Ринит: руководство для врачей / Лопатин А. С. - К.: Литтерра, 2010. - 424 с. (Серия "Практические руководства").
4Рязанцев С.В., Захарова Г.П., Дроздова М.В. - Одесский НИИ уха, горла, носа и речи. “Синупрет в оториноларингологии”, 2020.
5Захарченко А.А. Эффективность и безопасность различных методов лечения насморка / А.А.Захарченко // Бюллетень ВСНЦ СО РАМН. -2006. - №5. -С.342-343.