Перейти до основного вмісту

Застуда у дитини: як правильно лікувати нежить

Застуда у дитини: як правильно лікувати нежить

Застудитися взимку або ранньої весни – справа нехитра. Особливо, коли погода змінюється по декілька разів на день і не вгадаєш, як одягти дитину до садочка або школи, щоб не змерзла або, навпаки, не спітніла і потім не опинилася десь на протязі. А що вже казати про безліч вірусів, яким так добре “подорожуюється”, коли навіть зима без морозів. І якщо малюка уберегти все ж таки не вдалося, то першим про себе заявляє, звичайно ж, синусит.

Що таке синусит?

Синусит або нежить – це запалення слизистої оболонки носа та приносових пазух. Зазвичай він проявляється на фоні вірусних інфекцій (простуди, ангіни тощо) і набагато рідше має бактеріальне походження. Основні симптоми синуситу – це закладеність носа та виділення з носа. Недуга також може супроводжуватись головним болем і температурою.
Безвинна, на перший погляд, нежить може викликати серйозні ускладнення, якщо завчасно не звернути увагу на проблему. А тому вже при перших ознаках синуситу у дитини слід звернутися до педіатра або сімейного лікаря.

 

Ефективне лікування нежиті та застуди

Бажаючи досягти якомога швидше результату, батьки нерідко віддають перевагу декогнестантам – препаратам у вигляді крапель або спрею, що знімають набряк слизистої. Ефект дійсно може буте швидким і на якийсь час дитині стає краще. Проте такі заходи допомогають лише замаскувати симптоми, у той час як нічого спільного з лікувнням не мають, а тому про швидке одуження не мовиться.
Найбільш сприятливим рішенням проблеми нежитю і синуситу у дітей стануть лікарські засоби рослинного походження. У цьому плані препаратом з доведеною ефективністю і безпекою виступає “Синупрет” від німецького виробника Bionorica.

 

Ефективне лікування нежиті та застуди


 

“Синупрет” має різні форми випуску. Для дітей віком від 2 років підійде “Синупрет” у вигляді сиропу. До його складу входять п’ять рослинних компонентів (корінь тирличу, вербена, квітки бузини, щавель, квітки первоцвіту), завдяки чому препарат має комплексну дію: секретолітичну, протизапальну, противірусну, антибактеріальну, імуномодулюючу.
Сироп “Синупрет” приємний на смак і при цьому не містить цукор. Застосовувати його можна як у нерозбавленному вигляі, так і з додаванням невиликої кількості рідини. Крім того, сироп можна давати під час прийому їжі або напоїв, що дуже зручно у випадках, коли дитина категорично відмовляється приймати ліки.


“Синупрет” – це: фітоніринговий препарат; німецька якість; велика доведена база ефективності; комплексна фармакологічна дія.
 

Одужуємо правильно

Закладеність та набряк носа спричиняє чималий дискомфорт, тому сироп “Синупрет” потрібно давати дітям вже при перших ознаках нежиті та застуди. Рекомендований курс лікування становить 7-14 днів, ящо лікар не призначв інакше.
“Синупрет” включено до національного керівництва з лікування риносинуситу в Україні та Німеччині, також до загальноєвропейських рекомендацій щодо лікування нежитю та синуситу при застуді. Не дивлячись на те, що результат не наступає миттєво, цей фітоніринговий препарат ефективно лікує нижить, а не маскує його симптоми. Тим самим він запобігає оскладненням і, що досить важливо, мінімізує потребу у подальшому використанні антибіотиків.
Окрім того, важливо дотримуватись простих рекомендацій, які допоможуть полегшити стан дитини при закладеності та набряку носа, а саме: частіше робити вологе прибирання і провітрювати приміщення, зволожувати повітря, давати хворому більше пити теплої рідини та забезпечувати йому збалансоване харчування.